foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Fotogalerie

Najdete nás též na:

Lumaqův profil

Počasí v Rumburku

Rajče

Jak mi pomáhali a chránili mě

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Dřív to nebývalo, ale někdo nám stěhuje do města nějaké nepřispůsobivé občany a ty chudákové nemají co dělat, tak se potřebují nějak zabavit. Byl jsem to nakonec nahlásit na Městskou policii a na Policii České republiky. Obě slíbili, že se sem častěji zajedou podívat, sami vědí, že tahle lokalita je v poslední době problémová. I kdyby se zajeli desetkrát za noc tak stejně nic nezjistí při průjezdu autem. Mohlo by to ale ty prevíty odstrašit.

Nakonec mě z družstva požádali, ať to nahlásím na PČR, hlavně kvůli pojišťovně. Tím začala moje groteska. Nejdříve jsem si vyseděl skoro hodinku v přetopené čekárně. Přečetl jsem si za tu dobu aktuální informace o vstupu do shengenského prostoru, spočítal jsem pavouky, chvili jsem pokecal s jiným čekatelem na výslech a nakonec jsem se dočkal vyšetřovací skupiny, která mi byla přidělena. Dva ostří chlapy, mladší větší, prošedivělý a malý, hubený, aktivní a hladce vyholený. Odvezli mě k nám přede panelák a začali vyšetřovat. Nejprve si prohlédli všechny vchody. Pak jsme je obešli spolu znova a mladší vytáhl digiťák, hodící e spíš do dámské kabelky, a nafotili si je. Zeptali se mě na předpokládanou škodu a po té co jsem jim sdělil odhad technika z bytového družstva tak řekli, že si dojedou pro soudního znalce. Byli s ním za deset minut zpět. Pán si dveře prohlédl a řekl že musí domu pro tabulky. Opět tedy odjeli. Za půl hodiny byli zpět a dohodli jsme se že si každý dojde na oběd a v jednu se sejdeme na služebně.

Posílen polední stravou jsem vyrazil na policii s tím že budu nekompromisní a nenechám si od nich nic nabulíkovat. Odvedli si mě do kanceláře a už měli předpřipravený protokol. Pak už jsen doplňovali drobnosti na které se mě ptali. Když starší doplnil informaci, mladší prásknul do Enteru. A to prosím každý seděl u vlastního počítače. Spíš asi upravoval už nějaký starší protokol, protože častěji mačkal Delete než aby psal. Když se mě ten starší ptal, jestli němám na někoho podezření, upozornil jsem na ty snědé přistěhovalce ze sousedního paneláku za rohem. Bylo mi ale řečeno, že to vůbec nevypadá jako vloupání. To spíš si někdo zapoměl klíče a nebo šel k někomu na návštěvu. No zatím máme jen jednu zkušenost a to byla návtěva sklepa a krádež jedné deky z kočárku. Nakonec jsem souhlasil, žwe opravdu asi za poslední měsíc někdo šel třináctkrát na návštěvu do všech čtyřech vchodů a měl náhodou u sebe šroubovák, kterým se snažil vypáčit dveře. Takovou hovadinu jsem jim podepsal.

Ale vlastně ani jsem to nebyl já. Vždyť po mě ani nechtěli občanku.

Návštěvníci

Právě přítomno: 64 hostů a žádný člen