Dovolená 2015

Při přemýšlení o plánech na letošní dovolenou nad mapou České republiky mi padl zrak na oblast, kde jsme ještě nebyli, a to na Třeboňsko.
Třeboň - Schwarzenberská hrobka

Míst, kam se v okolí dá podívat je hodně a ni týden nám na to nestačil. Počasí bylo proměnlivé, ale pořád lepší než ta 38 stupňová vedra, co byla v období před dovolenou.

Už po cestě jsme naplánovali zastávky tak, abychom měli trochu času se podívat do míst, která jsme nenavštívili ještě a hlavně, ze kterých nemáme kešku. Hlavní zastávkou po cestě tedy byla Stará Boleslav(http://lumaq.rajce.idnes.cz/2015_08_15_brandys-stara_boleslav/). Do Třeboně jsme dojeli včas, a tak jsme večer ještě stihli procházku po městě a zajít na pivko (http://lumaq.rajce.idnes.cz/2015_08_15_trebon_prijezd/).

V neděli jsme absolvovali cestu kolem Světa. Zní to hezky, ale byl to jenom rybník Svět, ale i tak byl výlet perfektní (http://lumaq.rajce.idnes.cz/2015_08_16_cesta_kolem_Sveta/)

Zbytek dovolené byl napěchován zážitky v následujícím pořadí:
Zámek Hluboká nad Vltavou a Třeboň (http://lumaq.rajce.idnes.cz/2015_08_17_hluboka_a_trebon/)
Třeboň - zámek, dům Jakuba Krčína s akvárii místních ryb, expozice příšerek a vodníků a nakonec mezinárodní festival mladých umělců (http://lumaq.rajce.idnes.cz/2015_08_18_trebon/)
Červená Lhota a Stráž nad Nežárkou s expozicí o Emě Destinové (http://lumaq.rajce.idnes.cz/2015_08_19_cervena_lhota_a_straz_nad_nezarkou/)
Klášter Borovany, kde se ze mně stal svatý muž a Trocnov (http://lumaq.rajce.idnes.cz/2015_08_20_borovany_a_trocnov/)
Poslední den Jindřichův Hradec a výstup na třeboňskou městskou věž za keškou (http://lumaq.rajce.idnes.cz/2015_08_21_jindrichuv_hradec_a_trebon/)

Jedním slovem - povedlo se. Můžete nám závidět :-)
Třeboň - Schwarzenberská hrobka