foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Fotogalerie

Najdete nás též na:

Lumaqův profil

Počasí v Rumburku

Rajče

Decoupage z fotografie

Vlastní vyzkoušený postup na výrobu ubrousku pro decoupage podle vlastního obrázku či fotografie.

 

Aby nadšenci pro decoupage nebyli odkázání jen na ubrousky, které se jim podaří sehnat, mám pro ně nápad, jak dostat libovolnou fotografii na ubrousek.
Na tisk používám zadní vrstvu ubrousku, ta je čistá, na ní neprosákne barva tak jako na druhou střední vrstvu. Také lze použít bílé ubrousky, ty jsem sehnal dvouvrstvé. Protože je ubrousek tenký a žádná tiskárna by ho nechtěla vzít, napnu ho na čtvrtku a na zadní straně přilepím papírovou páskou (používám maskovací žlutou pásku - nepoužívejte plastovou, může poškodit tiskárnu) V počítači si připravím obrázek a jdeme tisknout.
Nejdůležitejší věc je tisk na barevné laserové tiskárně, nepoužívejte inkoustovou tiskárnu, obrázek se bude rozpíjet. Papír je lepší vložit do ručního podavače, jinak ze šuplíku hrozí potrhání ubrousku. Lepší je nastavit tisk na čtvrtku, aby papír jel zkr tiskárnu pomaleji. Po vytištění můžeme používat jako běžný ubrousek.

Ne vždy se tisk podaří, chce to trpělivost a vyzkoušet nejlepší nastavení tiskárny. Taky někdy záleží na kvalitě ubrousku.

Hodně štěstí.

A jeden příklad:

Decoupage z fotografie

Návštěvníci

Právě přítomno: 98 hostů a žádný člen